top of page

HİZMETLERİMİZ

CMM KALİBRASYON HİZMETİMİZ

            AAT Otomasyon olarak gelişmiş teknolojide ekipmanlarımız ve profesyonel ekip arkadaşlarımız ile CMM cihazlarınıza AAT Otomasyon güvencesi altında CMM kalibrasyon hizmeti vermekteyiz. 

cmm kalibrasyon1_lt.jpg

CMM Kalibrasyonu Nedir?

        CMM cihazlarında zamanla; aşınma, konum değiştirilmesi, bakım ihmali ve yerçekimi gibi etkenlerden dolayı her bir eksen, pozisyon hatasının yanı sıra, eksen boyunca yatay ve dikey yönde doğrusallık, picth-yaw-roll açısal hataları olmak üzere 6 çeşit hataya maruz kalır. Üç eksen (X, Y, Z), 3×6=18 hatayı verir. 3 eksenin arasında ortaya çıkan 3 adet diklik hatası ile toplamda 18+3=21 adet olan bu hataların matematiksel olarak düzeltilmesi işlemidir.

CMM Kalibrasyonu Neden Yapılmalı?

        Başta BOEING olmak üzere dünyadaki savunma & havacılık şirketleri ve hassas imalat yapan tüm şirketler için kalite oldukça önem arz etmektedir.
        CMM cihazı ile yapılan ölçümlerin, CMM üretici firması tarafından belirlenen hassasiyette doğru olarak yapılabilmesi için CMM cihazlarına belirli periyotlarda kalibrasyon işlemi yaptırılmalıdır.

ÖLÇÜM HİZMETİMİZ

        Ofisimizde bulunan, hassasiyeti 2.5  + L /300 CMM cihazıyla farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimize ölçüm hizmeti sunmaktayız. Makinamız belli periyodlarda  kalibrasyonu yapılmakta ve kontrol edilmektedir.

IMG_20190820_160618_lt.jpg

Ölçüm Yaptığımız Bazı Parçalar

cmm olcum.png
egitim_background.png

CMM EĞİTİM HİZMETİMİZ

Ofisimizde teorik ve cihaz başında uygulamalı olarak CMM eğitimi verilmektedir. Teorik eğitimden sonraki her safhada uygulama yaparak kullanıcılar bilgilerini ve cmm kullanmayı pekiştirirler.

eğitim.jpg

Teorik eğitim içerisindeki bazı konular;

  • Geometrik toleranslandırma ,

  • Saç parça, kalıp ölçümleri,

  • Tarama metodları,

  • Bir parçanın doğrultma mantığı,

  • CAD model doğrultma makroları ,

  • Konstrüksiyon menüsü ile eleman oluşturma ,

  • Raporlama formatları

Eğitim süresi 5 iş günü olarak planlanan eğitimler için AAT OTOMASYON YAZILIM’ la iletişime geçin.

eğitim2.jpg
bottom of page