CAPPS DMIS Kalite Kontrol Yazılımı

 

CAPPS ilk CAD tabanlı online CMM yazılımlarından biridir. AAT tarafından geliştirilen Capps güçlü grafiksel motoru, etkili CAD kabiliyeti, güçlü DMIS programlama dili ve soyağacı yapısıyla olduğu kadar esnek raporlama seçenekleriyle de kullanıcısına kolaylık sağlayan bir metroloji yazılımıdır. 20 yılı aşkın evrimiyle Capps, CAD tabanlı ölçme yazılımları arasında lider konumda bulunmaktadır. AAT firması olarak müşterilerimizin belirli ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik Capps yazılımı üzerinde geliştirmeler yapabilmekteyiz.

 CAPPS ' in 3 ayrı versiyonu bulunmaktadır . Versiyonların her biri, kullanıcıların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak geliştirilmiştir.

  r

 

r

 

 

 

Capps Advanced müşterilerimize sunduğumuz en üst seviye yazılımdır. Komplike bir yazılım olmakla birlikte kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Bu gelişmiş yazılım yüksek matematiksel modelleme, kolay ve hassas doğrultma methodları , otomatik eleman ölçme ve geometri tanıma özellikleri ile tam kontrol sağlar.

  

r

 

r

 

 

 

Capps Basic Plus geometrik elemanları ölçmek için gerekli CAD özelliklerini sunan bir ölçme yazılımıdır. Parçalarınızı CAD modeli olsun ya da olmasın otomatik DMIS programları oluşturarak ölçebilirsiniz. Basic plus kullanıcıya ekstra bazı özellikler dışında advanced seviyeye yakın bir işlevsillik sağlar.

 

  

r

 

r

 

 

 

Capps Powerfully Simple geometriksel ölçme yetenekleri bütünüyle paranızın karşılığını veren bir yazılımdır. CAPPS PS denetleme süreci içerisinde CAD model ile çalışma ihtiyacı bulunmayan kullanıcılar için idealdir. Diğer seviyede ki yazılımlarımızda olduğu kadar ,Powerfully Simple nispeten basit CAD modellerin 3D grafiksel kontrolüne izin verir.

  

r

  

CAPPS DMIS Opsiyonel Modüller

 

AAT olarak Capps kullanıcıları için çeşitli modüller sunmaktayız. Bu modüller sayesinde Capps 'in kullanışlılığı daha da artmaktadır.

r

 

Boru Ölçme Modülü - Herhangi bir boruyu tersine mühendisliğini yaparak veya kolayca ölçerek oluşturabilir ,gerekli dataların elde edilmesini sağlar.

SPC Data - Otomatik olarak etkileşimli veri analizi için gerçek zamanlı SPC hesaplar.

Türbin ve Kanat Ölçümü - Tek ya da sürekli nokta tarama methodu kullanarak türbin ve kanat parametrelerini hesaplama.

Nokta Bulutu - Kalite kontrol uygulamaları için 3D lazer tarayıcıları vasıtasıyla ,oluşturmak istediğiniz yüzey üzerinde çok sayıda nokta ölçümü alarak tersine mühendislik yapmanızı sağlar.

Dual Arm Seçenekleri - 2 CMM makinenin ortak bir WCS üzerinden çalıştırılması.

Sıcaklık Kompanzasyonu - Adjust the readings from machine scales and inspection part based on temperature sensors.

Analog Tarama - Nokta bulutu oluşturmak için eleman üzerinden sürekli tarama .