Capps

CAPPS DMIS: Koordinat Ölçme tezgahları üzerinde kullanılan yazılımdır. CAPPS PS, CAPPS BASIC PLUS ve CAPPS ADVANCED olmak üzere3 farklı modüldür. CAPPS DMIS en önemli özelliği herhangi bir tezgah markasına bağlı değildir. Farklı markalardaki koordinat ölçme tezgahlarının kontrol sistemleri için geliştirilen özel arayüzlerle (hangi cmm ile uyumlu çalıştığını görmek için, tıklayınız) direkt olarak çalışmaktadır. Herhangi bir markadaki korrdinat ölçme cihazına yüklenmesi , CAPPS DMIS en önemli özelliğidir. Eğer cihazın kontrol sistemi ve teknolojisi kullanılmayacak seviyede ise cihaz RETROFIT  yapılarak CAPPS DMIS yüklenmesi mümkündür.

 

CAPPS DMIS standart DMIS kodlarını kullanan bir yazılımdır. 25 yılı aşan bir bir arge tecrübesi çalışmasıyla  ortaya çıkan CAPPS DMIS güçlü CAD arayüzü, kolay kullanım arayüzü ve isteklere cevap vermesi özellikleri ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

CAPPS DMIS’ in farklı markalardaki CMM tezgahlarını, portatif kollu sistemleri ve CNC tezgahları çalıştırmasından ötürü bir ölçme sistemlerinin CAPPS DMIS ile ortak yazılım altında çalıştırılması mümkündür. Böylelikle firma içinde ölçme sistemlerinde bütünlük sağlanarak tek bir arayüz altında bütünlük sağlanmaktadır.